En yeniler

Ebu Enes Hoca Mayıs 2012 Bursa Sohbeti. "Biz Müslümanlar Nerede Hata Ediyoruz?", Adlı bu sohbet gerçekten müslümanların dikkatsiz davranışları sonucu birbirlerine ve ehli sünnet ümmetine verdikleri zararları, Ayet ve hadisler delil getirelerek ve güncel meselelerden çarpıcı örneklerle akıcı bir şekilde bu video sohbette anlatılmakta. www.yaratilisgayesi.com [Daha fazla] [Daha az]
İman, Küfür ve Tekfir Konusu nun detaylı açıklandığı ve birçok KURAN ve SÜNNETten delillerle Konunun ıspat edildiği faydalı bir sohbet. "Allah\\\'ın indirdiği ile Hükmetmeyenler Kafirlerdir" Ayetinin Derinlemesine açıklaması da bu sohbette. Ebu Said Hoca nın 23 Ekim 2011 Bursa Sohbeti. Genelde seçim öncesinde çokça konusu geçen TEKFİR meselesi ve "Bu sistemde oy kullanmak KÜFÜRdür, ŞİRKtir," diyenlerle mutlaka karşılaşırsınız. Hatta Devlet kafir, Bu devletten maaş aldığı için İMAM kafir, şu Kafir, Bu Müşrik Diye Secere sayanlar Arzda kendilerinden başka müslüman bırakmazlar!!! Tekfire ilkin Aileleri, Anne-Babaları yada yakın çevreleri ile başlarlar, Devleti ve Dünyayı kafir edip Olgunlaşma sürecinden sonra, Altın Vuruşu Aynanın karşısına geçip Kendilerini TEKFİR ederek yaparlar. Çünkü Kandilerinin Küfür sistemi diye adlandırdıkları bu sistemden kendileride nemalanmaktadırlar...   www.yaratilisgayesi.com

[Daha fazla] [Daha az]
Şeyh Ebu Said Hocanın, İhsan ve Yakin Sohbeti. Allah c.c. olan yakın muhabbet sevgi ve anlayış la ilgili son zamanların en etkileyici sohbetlerinden biri. Kainat Kitabını Doğru okuyabilmek.
Ebu Enes Hoca, Gazi Antep 2011 Seminer Programı. \\"Çünkü O Allah Celle Celaluhu Seni Seviyor\\" adlı sohbeti. www.yaratilisgayesi.com -www.alsanakitap.com
Sunnetin Vahiy Oluşuna Deliller. - Ebu Said Hoca - Bursa Yenice Sohbeti. Bu sohbette Resulullahın sünnetinin Allah tan gelen vahiy olduğuna dair deliller yer almaktadır. Kuran ve sünnetten getirilen açık delillerle hadis inkarcıları yada hadislerin delil olmadığını söyleyenlererin şüphelerini Ayetlerle giderilmekte.
[Daha fazla] [Daha az]
Abdül Kays Kabilesinin Elçileri. Onlar kendilerini Cehennemden sakınacak ve Cennete götürecek şeyleri öğrendiler. -  Ebu Said Hocanın Bursa Mayıs 2011 Seminer programından. Bahreyn civarlarında yaşayan Abdulkays oğullarından bir gurup elçinin Resulullaha gelerek müslüman olmaları ve de Resulullahın yanında 20 gün kalarak kendilerini cehennemden sakındıracak ve de cennete sokacak şeyleri öğrenmelerini anlatan kıssa.
[Daha fazla] [Daha az]
Adem Hoca Bursa Uludağ Eğitim ve Araştırma Derneği Sohbeti. İbadet Ederken Kişinin Dikkatetmesi Gerekem Hususlar. www.yaratilisgayesi.com
Harun Yıldırım.- İbadetlerin izi, adlı sohbeti. Yaratılış Gayesi, Kulluk, ibadet, www.yaratilisgayesi.com - selefi salihin yolu.
Çok izlenenler

Doc. Dr. Mustafa Dönmez Hocanın Bursadaki seminerde yapmışolduğu, Kurana Gore Allah Resulunun Konumu ve Kuranin Anlasilmasindaki Rolu adlı konuşması.
Ebu Erva - Davette ahlakın önemi 1
De ki: \\"İşte bu, benim yolumdur. Ben Allah\\\'a davet ediyorum, ben ve bana uyanlar aydınlık bir yol üzerindeyiz.\\" (Yusuf-108) - قُلْ هَـذِهِ سَبِيلِي أَدْعُو إِلَى اللّهِ عَلَى بَصِيرَةٍ أَنَاْ وَمَنِ اتَّبَعَنِي - Ubeydullah Arslan - Bursa 2010 - Uludağ Eğitim ve Araştırma Derneği.
http://www.archive.org/download/Ubeydullah_ebusaid_kuran/Ubeydullah_Arslan_Bursa_Sohbet.flv
[Daha fazla] [Daha az]
Pierre Vogel Ebu Hamza Nasıl Müslüman oldu Davetin Önemi
Harun Yıldırım.- İbadetlerin izi, adlı sohbeti. Yaratılış Gayesi, Kulluk, ibadet, www.yaratilisgayesi.com - selefi salihin yolu.
CENNETTE ALLAHI GORMEK hadisinin anlatımı. Cennet ehli cennete iken Allah Tealanın davetiyle Bir buluşma yerine davet edilirler işte burada misk ten döşeklere otururlar. Ve Allah Teala Emreder kürsüsü getirilir ve Herkezle Tek tek konuşur. Ve En sonundada Cemalini Bütün Cennetliklere Gösterir. İşte bu MEZİT Günüdür. Ve Allah subhanehu ve Teala, Bütün insanlarla tek tek konuşarak orada konuşmadık tek bir kişi bırakmaz. Alla bizi O gün orada Allah ın cemalini görenlerden ve Allah ın Hoşnut olup konuştuklarından eylesin. "Amin" [Daha fazla] [Daha az]
Sunnetin Vahiy Oluşuna Deliller. - Ebu Said Hoca - Bursa Yenice Sohbeti. Bu sohbette Resulullahın sünnetinin Allah tan gelen vahiy olduğuna dair deliller yer almaktadır. Kuran ve sünnetten getirilen açık delillerle hadis inkarcıları yada hadislerin delil olmadığını söyleyenlererin şüphelerini Ayetlerle giderilmekte.
[Daha fazla] [Daha az]
Ebu said hoca Cennete nasıl gidilir
Beğenilenler

Peki bu nasıl oluyor? Allah ı tanımayan, dünyayı yanlızca bu dünyadan ibaret sanan, zulmü kendi çıkarları için kitlesel boyutta bile normal gören inançsız inkarcı bir düşüncenin egemenliğini devam ettirebilmek için kurduğu bir sistem. Bu sistem şeytanın oyuncaklarından bir oyuncak ve enbüyüklerindendir. Ebusaid in bir sohbetinde (küçülen dünyada islam) bu konuya bir cevap var aslında. Diyorki... -Gençleri bazen kendi aralarında konuştuklarını görürsünüz, \\\\"şu takım yenilirse, şutakım maçında berabere kalırsa biz şampiyon olacağız \\\\"... gibi. Oğlum siz başkalarının yenilgisi üzerinemi zafermi inşaa ediyorsunuz?* Ve devamında diyorki; işte bizim halimizde böyle... Bu kafirler bizim tembellik ve acizliğimiz üzerine zafer inşaa ediyorlar. bizde diyoruz ki bu kafirler yahudiler maymunların ve domuzların kardeşleri bize şunu yaptı bunu yaptı... \\\\"Bizim bizden daha büyük bir düşmanımız yok!\\\\" bizim acizlik ve tenbelliğimiz üzerine zafer inşaa ediyor bunlar.
[Daha fazla] [Daha az]
Alman Küçük Kızdan Kuran
Ahmet maranki, Besmele çekerek hayvan kesme, Yeme ve İçme, Secdede, Durum, Kadın Erkek Tokalaşması Sağ Sol el kullanımının Bilimsel açıklaması, şifalı bitkiler, kozmik bilim,
Cennet Cehennem 1
Safiyye - Kıyamet Suresi
İmtihan Dünyası
Ebu Erva Hoca - En İdeal Müslüman Nasıl Olunur - 2
Ebu Erva - Namazda Huşu 2
Seçilenler

Şeyh Ebu Said Hocanın, İhsan ve Yakin Sohbeti. Allah c.c. olan yakın muhabbet sevgi ve anlayış la ilgili son zamanların en etkileyici sohbetlerinden biri. Kainat Kitabını Doğru okuyabilmek.
Ebu Said Hoca - Tasavvuf hakkında sorular - Tasavvuftan detaylar.
İslamda Yumuşak huyluluğun yeri ve önemi, Ahlakla olan ilişkisi ve her müslümanın bu konuda bilmesi ve yapması gerekenler.
Kategoriler

Abdulkadir Gürsever Hocanın islami Video Sohbetleri
Dr. Mustafa Dönmez
Alman olup sonradan islama giren kardeşimizin şaşırtıcı öyküsü ve islama davet Sohbetleri.
Ailesiyle Almanyada yaşayan Yunan asıllı kardeşimizin sonradan islama girişi. şaşırtıcı öyküsü ve islama davet Sohbetleri.
Ebu Ense hocanın hazırlamış olduğu islami faydalı eğitici sohbetler.
Ebu Erva Hocanın islami sohbetleri.
Ebuosman -Abdurrahman Kutluay Hoca nın Sohbetleri.
Ebusaid hocanın Her müslümana gerekli islami içerikli videoları.
Feyzullah Birışık Hocanın sohbet videoları
Belli bir kategoriye girmeyen değişik türlerde birçok videonun bulunduğu bölüm.
Medine islam üniversitesi mezunu harun yıldırımın islami sohbetleri.
İsmail kılıçın sohbetleri
Genelde Namazda okunan, Kısa namaz Sureleri ve Duaalrı.
Nasıl Müslüman Oldular
Ummul kura yayınları sahibi necmi hocanın islami sohbetleri.
Taceddin hocanın islami sohbetleri.
Talha Bekret hocanın sohbetleri.
Ubeydullah Aslan Hocanın Sohbetleri.

Üye Giriş Formu

Allah yaratılış gayesi yaratılışgayesi davet muhammed melek Kuran Sünnet hadis ayet cennet, cehennem, islam, insan, yazılı, sesli, video, yayın, ebu, said, enes, canlı, tv, abdurrahman, musa, isa, ibrahim, nuh, ıstılah, sohbet, albani, buhari, muslim, tirmizi, nesai, ibn, mace, taberi, kesir, kurtubi, sitte, ebu, davut, davud, sunen, dua,  büyü, cin, sihir, tılsım, ahmed, korunma, edeb, rukye, oruç, namaz, kurban, bayram, ramazan, fıtrat, tevhid, uluv, risale, tahkik, menhec, tahric, nur, muaz, zaman, sema, arş, cübbeli, harun, isa, yahya, vahiy, islami, video, islamivideo, mesnevi, mevlana, guraba, kitap, al, oku, öğren, cd, indir, download, ebu said tasavvuf mevlana fetva ayet ebusaid kitap kays leyla mecnun celalettin celaleddin rumi kimya zahir tecelli vasıf tanımak nitelemek hadis ilim  amel iman nas iman ıstılahşeriathakikathükümkuran sünnet küfür şirk tevhid sünnet kalp hayat zikir iman

Şu anda 444 ziyaretçi çevrimiçi